چراغ های استخری و کاربرد آنها در نورپردازی استخرها

چراغ های استخری و کاربرد آنها در نورپردازی استخرها


آیا یک استخر زیبا هنوز در تاریکی مطلق زیباست؟ ممکن است این سوالی باشد که صاحب نظران طراحی به بهترین وجه به آن پاسخ داده است، اما واقعیت این است که در شب، یک طراحی استخر عالی نیاز به نور عالی دارد تا درک  شود.
 
شما نمی توانید برای موفقیت یک طرح به نور تکیه کنید، اما از نور به عنوان راهی برای آوردن آن تجربه کلی از استخر به عصر استفاده می کنید. هدف در نورپردازی این است که تاج گذاری بر فضای کلی، انتقال آن از روز به شب و زنده کردن آن با غروب خورشید، به آن تبدیل شود.
 
این بدان معناست که نورپردازی باید بخشی جدایی ناپذیر از روش کلی طراحی باشد.
 «هر کاری که در اطراف پروژه انجام می‌دهید، نقش مهمی در این دارد که اوضاع در نهایت چگونه پیش خواهد رفت». "متاسفانه، تنها چیزی که لازم است این است که یک عنصر در جای خود قرار نگیرد یا از کیفیت کمتری برخوردار باشد تا از کل پروژه کاسته شود. بنابراین، همه چیز در گره زدن پروژه به یکدیگر نقش دارد، به همین دلیل است که نورپردازی نباید یک فکر بعدی باشد. "
 
به گفته رندی آنجل از رندی آنجل دیزاینز در پلانو، تگزاس، روشنایی به طور فزاینده ای برای صاحبان خانه اهمیت بیشتری پیدا می کند. او می‌گوید: «بسیاری از مشتریان من در اولین جلسه مشاوره ما نور را مطرح می‌کنند. "وقتی آنها به خرج کردن نوع پولی که در این حیاط خلوت خرج می کنند و برای ایجاد یک طرح واقعا خوب سرمایه گذاری می کنند، می خواهند که به خوبی روشن شود."
 
روش‌های روشنایی استخر از پروژه‌ای به پروژه دیگر متفاوت است و اغلب شامل استفاده دقیق از LEDهای قابل تغییر رنگ با تنظیمات گرم و سرد، و همچنین ترکیبی از نورهای بالا و پایین در سراسر محوطه استخر و چشم‌انداز اطراف برای تبدیل حیاط خلوت به ساعات پس از ظهر انعطاف‌پذیر و چند منظوره است. فضاها
 
اما نورپردازی موفق نیازمند توجه به جزئیات و یک برنامه روشک بازی از همان ابتدا است و ممکن است شامل کار با یک معمار منظر یا متخصص نورپردازی در فضای باز باشد.
 
براونلی هشدار می دهد: "به آنچه می خواهید انجام دهید فکر کنید و به طور تصادفی چراغ ها را در همه جا نصب نکنید." "شما می توانید به راحتی نور را خراب کنید."
 
1. با استخر شروع کنید
هنگام توسعه یک روش نورپردازی برای یک پروژه استخر، غرق شدن بسیار آسان است. به همین دلیل است که فرشته پیشنهاد می‌کند از بدیهی‌ترین نقطه شروع شروع کنید: خود استخر.
 
او ترجیح می دهد از چند چراغ کوچک در داخل استخر استفاده کند تا چند چراغ بزرگ. به عنوان مثال، پوشش طول استخر با LED های رنگی، شست و شوی یکنواختی از نور را در کل ظرف ایجاد می کند و نقاط بزرگ، نامناسب و حتی به طور موقت کورکننده را از بین می برد. اگر استخر دارای یک لبه ناپدید می‌شود، برای نمایش دیوار بیرونی از نورپردازی در قسمت پایین حوض استفاده کنید - به‌ویژه اگر از خانه یا محل تجمع در فضای باز قابل مشاهده است.
 
آنجل می‌گوید: «این همیشه نقطه شروع افکار من در مورد نورپردازی برای محوطه استخر است - درست کردن نور داخل استخر». "و سپس ما شروع به فکر کردن در مورد روشنایی اطراف استخر می کنیم."
 
چنین نورپردازی می‌تواند از نورپردازی منظره موجود یا برنامه‌ریزی شده (در ادامه در مورد آن بیشتر) و همچنین فضای داخلی و خارجی خانه حاصل شود. نورپردازی محیطی از یک خانه با نور مناسب با پنجره‌های بزرگ می‌تواند درجه روشنایی کلی حیاط خلوت را کاهش دهد، برای مثال، شما را آزاد می‌گذارد تا روی نمایش عناصر جداگانه تمرکز کنید.
 
2. یک نقطه کانونی پیدا کنید
در حالی که استخر جزء مهمی از یک روش کلی نور است، تأثیر چشمگیر، مثلاً، یک درخت زینتی را که می تواند به عنوان یک مرکز روشنایی عمل کند که چندین ویژگی نورپردازی اضافی در اطراف آن تکامل می یابد، نادیده نگیرید.
 
براونلی می‌گوید: «این واقعاً به این موضوع نمی‌پردازد که آن مورد خاص چیست، بلکه بیشتر به این موضوع می‌پردازد که وقتی در فضا هستم، می‌خواهم چشمم به کجا برود. "سپس نورپردازی را در اطراف آن طراحی می کنید، بنابراین به نقطه کانونی تبدیل می شود. مناطق دیگر فضا می توانند به عناصر مهمی تبدیل شوند، با استفاده از یک الگوی روشن-تاریک، روشن-تاریک که واقعا فضایی را به شما می دهد که احساس راحتی و جالبی داشته باشید."
 
براونلی توصیه می کند که بیشتر یا همه درختان یا سطوح دیوار را روشن نکنید، زیرا روشنایی بیش از حد می تواند جلوه کلی، حال و هوا و زیبایی یک فضای معین را از بین ببرد. در عوض، راه هایی را برای ترکیب اجزایی مانند ویژگی های آتش سوزی در فضا پیدا کنید. چاله های آتش نشانی خطی و کاسه های آتش می توانند پویایی را با ترکیب عناصر الکتریکی و طبیعی افزایش دهند.
 
آنجل می‌گوید: «آتش یکی از آن اجزای نورپردازی است که چنین حس خاکی و گرمی به آن دارد. "بیشتر مردم می‌خواهند آتش را در جایی وارد طرح کنند، زیرا تاثیر بصری و اجتماعی ترکیبی دارد. این چیزی است که می‌توانند دور آن جمع شوند."
 
او هشدار می دهد که فقط با آتش دیوانه نشوید، و خاطرنشان می کند که مجبور شده است جاه طلبی های برخی از مشتریان را کنار بگذارد زیرا آنها "نوعی حال و هوای وگاس" را تصور می کردند، که در نوار لاس وگاس بهتر از حیاط خلوت کار می کند.
 
3. از محوطه سازی استفاده کنید
هنگام توسعه روش نورپردازی خود - همیشه نزدیکی و ارتباط با خانه را در نظر داشته باشید، مکان و زیبایی گیاهان اطراف و سایر شاخ و برگ ها، و همچنین مناطق سخت و فضای کلی زمین را در نظر بگیرید. نورهای رو به پایین در درختان می توانند چیزهایی از رمز و راز و ظرافت را به شما اضافه کنند، و زیراندازهای عرشه و نورهای ظریف زمینی به خوبی کار می کنند تا فضایی دنج ایجاد کنند و در عین حال فضای استخر را برای اهداف ایمنی روشن کنند.
 
همانطور که گفته شد، نورپردازی منظر می تواند به برنامه ریزی گسترده و سیم کشی پیچیده نیاز داشته باشد، به همین دلیل است که برخی از صاحبان خانه ترجیح می دهند طراحان استخر و معماران منظر جداگانه را استخدام کنند. برادشاو می‌گوید: «در این صورت، برای همه آسان است که ایده متفاوتی از آنچه مهم است داشته باشند، اما اطمینان از کارکرد این ایده‌ها بسیار کلیدی است.
 
اگر در این مورد نظری دارید - یعنی مالک خانه یک معمار منظر را مستقل از نظرات شما انتخاب نکرده است - یک شرکت معتبر پیشنهاد دهید، صاحب خانه را تشویق کنید تا منابع را جستجو و بررسی کند، و مطمئن شوید که هم خدمه شما و هم تیم معمار منظر در این زمینه هستند. با طرح مورد توافق راحت باشید.
 

تعمیرات انواع چراغ
طراحی و اجرا