چراغ های ریلی یا فروشگاهی، ایده خود برای فروشگاه و بوتیک ها

چراغ های ریلی یا فروشگاهی، ایده خود برای فروشگاه و بوتیک ها


انتخاب نور مناسب برای هر فضایی می تواند یک تصمیم پیچیده باشد. ملاحظاتی باید با توجه به هدف، شکل و عملکرد کاربرد نور در نظر گرفته شود. طراحی و زیبایی شناسی نیز در معادله نقش دارند. با وجود گزینه های بسیار زیاد برای روشنایی در بازار، تعیین بهترین تناسب برای فضای شما نیاز به دانش و درک تخصصی دارد. حتی چالش برانگیزتر از یافتن نور برای یک فضای عمومی، یک فروشگاه یا بوتیک می تواند برای نورپردازی مناسب دشوار و حتی طاقت فرسا باشد. نورپردازی LED بخش بزرگی از نور را برای نمایش اجناس ساده کرده است.
 
 
نور LED و نور طبیعی خورشید: CRI و دمای رنگ
نور طبیعی برای نمایش محصولات بسیار مهم است. نور خورشید بالاترین CRI ( شاخص رندر رنگ ) را دارد. CRI اندازه گیری ظرفیت منبع نور برای آشکار کردن دقیق رنگ اجسام مختلف است. واقعی ترین نمایش رنگ های واقعی در اجناس و کالاها. اگر نور طبیعی غیرقابل دسترس باشد، نور ال ای دی به همان اندازه که می شود به بازتولید نور طبیعی نزدیک است. نور LED از خواص نور خورشید، به ویژه CRI و دمای رنگ نور تقلید می کند.
 
برخلاف تصور عموم، نور خورشید زرد نیست. با دمای رنگ از 5200 کلوین تا 6400 کلوین، نور خورشید در واقع آبی است. اینها نزدیکترین دماهایی هستند که نور مصنوعی می تواند به نور طبیعی خورشید برسد و همچنین محدوده دمای رنگی است که برای هنر نورپردازی توصیه می شود.
 
مزایای نورپردازی مسیر LED
فروشگاه ها و بوتیک های  بیشتری در حال تغییر از وسایل روشنایی هالوژن و فلورسنت به چراغ‌های LED هستند . برخی از نگرانی‌های اولیه برای فروشگاه های کوچک‌تر، هزینه‌های اولیه مرتبط با در نظر گرفتن روشنایی پیست LED بوده است – آنها گران‌تر از هالوژن‌های سنتی هستند، با این حال، قیمت چراغ‌های LED برای مطابقت با وسایل هالوژن یا فلورسنت کاهش یافته است. علاوه بر این، مزایای استفاده از روشنایی LED برای فروشگاه ها، از جمله حفظ  (80 درصد کاهش حرارت از هالوژن) و هزینه‌های کمتر برق باید در کل تصمیم لحاظ شود.
 
نورپردازی LED کسری از قدرت نورپردازی سنتی گالری ها را مصرف می کند و تابش گرما از برخی لامپ ها مشکل ساز شده است. یکی از سودمندترین جنبه های گزینه روشنایی مسیر LED این است که حرارت را کاهش می دهد و رندر رنگ را افزایش می دهد. در هر فضایی این مهم است، اما در فضایی مانند فروشگاه، عناصر بسیار مهمی در نمایش و نگهداری هستند. در واقع، حتی زمانی که نورهای LED کم نور می شوند، طیف نوری مناسب خود را حفظ می کنند تا رنگ های واقعی به درستی نمایش داده شوند.
 
 
تاثیر دمای رنگ و نور در یک فروشگاه
نور طبیعی (نور خورشید) اغلب راه حل ایده آل برای نمایش اجناس است، اما این به سادگی در بیشتر فضاها یک گزینه نیست. بهترین چیز بعدی یک استودیوی با نور خوب است، و این جایی است که عوامل فنی هنگام انتخاب نور گالری نقش می‌بندند . سپس از دمای رنگ و شاخص های رندر رنگ استفاده می شود تا تا حد امکان به نمایش دقیق محصول نزدیک شود. نور سفید در خالص ترین حالت خود در 6500K اندازه گیری می شود. بسیاری از فروشگاه داران با لامپ های نزدیک به 5000K نقاشی می کنند که کمتر "آبی" یا خنک است. هر چه رنگ منبع نور بیشتر باشد، چه رنگ مایل به زرد یا آبی، رنگ‌های هنری اصلی هنگام مشاهده بیشتر تحریف می‌شوند. هدف این است که تا حد امکان به رنگ سفید خالص نزدیک شوید.
 
 
نورپردازی داخلی LED قابل تنظیم Trimless یک گزینه ترجیحی و همچنین نورپردازی حرفه ای مسیر است. نور فرورفته قابل تنظیم ظاهری تمیزتر و با کیفیت تر را ارائه می دهد که در برنامه های سقف پایین تر ترجیح داده می شود.
 
خلاصه
چراغ‌های LED با مشخصات مناسب (CRI 5000K-5300K بالا) رنگ‌های کالاها و محصولات و اجناس را با دقت بیشتری نشان می‌دهند، برخلاف نورهای هالوژن یا فلورسنت، که با افزودن رنگ‌ها و رنگ‌ها (معمولاً زرد و نارنجی) رنگ‌ها را تغییر می‌دهند.
نورپردازی LED، بر خلاف نورهای هالوژن، حاوی گرما و اشعه ماوراء بنفش (UV) نیست که می تواند رنگدانه ها را اکسید کند و باعث آسیب های دیگر به ابریشم های کمیاب یا عکس ها و نقاشی های قدیمی شود.
نورهای جهت دار مانند روشنایی مسیر و روشنایی فرورفته قابل تنظیم، بیشترین انعطاف را برای هدایت نور به سمت محصولات مورد نظر ارائه می دهند.

تعمیرات انواع چراغ
طراحی و اجرا