پرسش های متداول درباره ریل و پایه ریلی

استفاده از چراغ ریلی یکی از راه‌حل‌های روشنایی است که روز به روز بر طرفداران آن افزوده می‌شود. انتخاب ریل چراغ ریلی مناسب و همچنین توجه به ویژگی‌هایی که یک ریل چراغ ریلی خوب را از ریل‌های دیگر متمایز می‌سازد.در چراغ‌های ریلی (چراغ ریلی فنری)، منابع نور بر روی یک ریل نصب می‌شوند و در نتیجه، همگی در یک مسیر قرار می‌گیرند. یکی از نکاتی که باید هنگام استفاده از چراغ‌های ریلی در نظر داشت، انتخاب ریل‌های مناسب چراغ‌های ریلی است

مزیت‌های استفاده از ریل در چراغ‌های ریلی


پاسخ

ریل های چراغ ریلی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تحمل وزن چراغ‌های نصب شده بر روی آن‌ها را داشته باشند. همچنین این ریل‌ها امکان برق‌رسانی را مهیا می‌سازند. به همین دلیل باید سیم‌کشی برق در مسیر همین ریل ها صورت گیرد. بدین طریق دیگر نیازی به سیم‌کشی مستقل چراغ‌ها وجود ندارد و کلیه‌ی چراغ‌ها، انرژی الکتریکی موردنیاز خود را از طریق ریل تأمین می‌کنند و در نتیجه، نورپردازی منظم‌تر و زیباتر می‌شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از چراغ های ریلی این است که می‌توان این سیستم نورپردازی را در ساختمان‌هایی با سقف بلند بکار گرفت. در صورتی که از ریل مناسب استفاده شود، می‌توان از آن برای به حرکت در آوردن چراغ‌های ریلی نیز استفاده کرد.

ویژگی‌های ریل چراغ ریلی چیست ؟


پاسخ

استحکام: از آنجایی که چراغ‌های ریلی با توجه به وات، کیفیت چراغ ریلی و هیت سینک، دارای وزنی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم هستند و در هر ریل یک متری، امکان نصب حداقل سه چراغ وجود دارد؛ باید به استحکام ریل مناسب توجه کرد. این ریل نباید با گذشت زمان استحکام خود را از دست بدهد و خم شود. نکاتی که در استحکام ریل‌های چراغ‌های ریل تأثیرگذار هستند، عبارتند از جنس ماده‌ای که ریل از آن ساخته می‌شود و روش ساخت ریل که می‌تواند پرسی یا extrusion باشد. رسانایی: جنس رسانای به کار گرفته شده در ریل‌های مناسب چراغ‌های ریلی بسیار مهم است که می‌توان از جنس مس، آلومینیوم، آهن و غیره باشد.

جنس ریل مناسب چراغ ریلی کدام است؟؟


پاسخ

بدنه‌ی ریل‌های چراغ‌های ریلی معمولاً از جنس آلومینیوم و یا پلاستیک ABS ساخته می‌شوند. ریل‌هایی که از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند، معمولاً به خاطر ضد زنگ بودن آلومینیوم و استحکام بیشتر نسبت به ریل های پلاستیکی، بیشتر مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند.

تعمیرات انواع چراغ