پرسش های متداول درباره فریم گچی، چراغ گچی

این فریم های گچی را بعضی به نام هالوژن گچی، هالوژن پیش ساخته، فریم گچی پیش ساخته یا هالوژن گچی فریم‌لس هم می شناسند. این فریم های گچی یا هالوژن گچی جزئی از معماری سقف و دیواره شما می گردند. هالوژن گچی ترکیب نور و معماری : هالوژن گچی، هالوژن مدرن، قاب هالوژن گچی، چراغ سیلندری گچی، چراغ دیواری فریملس . مدرن ترین المان نوری این روزها در بازار لاله زار هالوژن گچی است، هالوژن گچی که با نام های فریم گچی یا چراغ گچی هم شناخته می شود در واقع یک المان خاص نوری و همچنین دکوراتیو است. یک قاب از جنس رزین و گچ که خاصیت رنگ پذیری و هماهنگی با سطح کار شده را دارد . مدل های تکی، دوتایی و چندتایی و حتی خطی باعث شده که دست برقکاران، معماران و ساختمان سازان را در طراحی نورپردازی باز کند. چراغ های گچی به دلیل جنس همسان با المان های معماری مانند سقف و دیوار امکان ادغام در فضای معماری رو به بهترین شکل فراهم می کنند و در طراحی های مدرن و مینیمال امرزی بسیار مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته اند.

چراغ توکار بدون فریم چراغ گچی چیست ؟


پاسخ

چراغ های توکار یا اصطلاحا چراغ های گچی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند همواره مورد توجه معماران و کارفرمایانی که به دنبال ایجاد فضایی خاص و ویژه هستند، قرار می گیرد. چراغ های گچی پس از نصب جزیی از سقف به نظر می رسند، این ویژگی در کنار قابلیت رنگ پذیری آن ها بسیار محبوب کرده است.

مراحل نصب چراغ توکار بدون فریم چراغ های گچی ؟


پاسخ

در این مرحله چراغ با تجهیزات نصب موجود در جعبه روی سقف کاذب نصب می شود. تجهیزات نصب طوری طراحی شده تا قابل تنظیم برای ضخامت سقف کاذب های مختلف باشد.برای نفوذ نکردن بتونه و رنگ به داخل فریم در مراحل بعدی با چسب کاغذی که آسیبی به فریم نرسد آنرا پوشش می دهیم. یکی از مهمترین ویژگی های چراغ های توکار بدون فریم قابلیت رنگ پذیری آن ها است. در نتیجه می توان رنگ مناسب و دلخواه را در این مرحله انتخاب کرده و فریم و نواحی جانبی را براساس آن رنگ کنیم.

چراغ های توکار بدون فریم چیست ؟


پاسخ

در طراحی نورپردازی داخلی همواره استفاده از چراغ سقفی یکی از راهکارهای متداول است . معمولا به منظور اجرای این کانسپت از چراغ سقفی توکار متداول در بازار استفاده می شود . اما اگر بخواهیم نورپردازی در معماری به صورت جزیی از المان ها دیده بشود می توان چراغ بدون فریم را جایگزین چراغ سقفی متداول بازار کرد. به طور کلی میتوان گفت همواره هماهنگی و تناسب منابع نور و تجهیزات نورپردازی با المان های معماری همواره یکی از دغدغه های اصلی معماران پروژه ها است.

ویژگی کلی چراغ های توکار بدون فریم :


پاسخ

هماهنگی کامل با معماری نصب آسان قابلیت رنگ پذیری قابلیت تعویض منابع نور نصب در کناف و انواع سقف و دیوارهای کاذب

تعمیرات انواع چراغ
طراحی و اجرا