پرسش های متداول درباره چراغ ریلی

یکی از شیوه های نوین روشنایی و نورپردازی مدرن چراغ های ریلی ال ای دی هستند. این نوع از نورپردازی طوری طراحی شده است که برای هر چراغ به سیم‌ کشی جداگانه نیازی نیست. در این نورپردازی همه چراغ ها در یک مسیر قرار می‌گیرند و انرژی خود را از سیم‌ کشی درون ریل می‌گیرند. همچنین نورپردازی در چراغ ریلی را می‌ توان در زاویه های متفاوت تنظیم کرد. ریل های این چراغ ها طوری ساخته می‌شوند که می توان در زمین، سقف و دیوار استفاده کرد. با توجه به نوع کارکردی که قرار است از این نورپردازی گرفته شود، می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. بهتر است در هنگام انتخاب محل نصب و این نوع چراغ، به این موضوع توجه شود که ریل ها تحمل تعداد و اندازه لامپ‌ها را داشته باشند. همچنین سیم کشی ساختمان باید طوری باشد که با ریل ها هماهنگ باشد تا تامین انرژی چراغ‌ به بهترین شکل انجام شود… چون به جز نورپردازی، ریل‌ها به منظور حرکت و تغییر زاویه نور‌ هم استفاده می‌شوند.

چراغ ریلی چیست ؟


پاسخ

یکی از انواع چراغ‌ هایی که برای تامین نور ساختمان‌ها بسیار کاربردی و اقتصادی می‌تواند باشد، چراغ ریلی است. این نوع از نورپردازی طوری طراحی شده است که برای هر چراغ به سیم‌ کشی جدا نیازی نیست. همه چراغ‌ها در یک مسیر قرار می‌گیرند و انرژی را از سیم‌ کشی درون ریل می‌گیرند. همچنین نورپردازی در چراغ ریلی را می‌ توان در زاویه‌های متفاوت تنظیم کرد. این قابلیت چراغ ریلی در جاهایی مثل فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها اهمیت بسیاری دارد چون می‌توان با توجه به دکوراسیون و چینش اجناس و محصولات، جهت نورپردازی را تنظیم کرد.

نورپردازی با چراغ ریلی چگونه است ؟


پاسخ

به کارگیری چراغ‌های ریلی در نورپردازی فروشگاه ها، ساختمان ها و غیره را می‌توان از به‌ روزترین شیوه‌ها در جهت تامین نور برشمرد. همچنین این چراغ‌ها را می‌توان هماهنگ با معماری‌های روز و شرایط ویژه ساختمان‌ها تنظیم و انتخاب نمود. منابع نور در این سیستم چراغ‌های ریلی بر روی یک ریل و در درون مسیری یکسره و پیوسته قرار می‌گیرند. بنابراین چراغ‌ها در داخل یک ردیف و در کنار هم جای‌گذاری می‌شوند.

کاربری چراغ ریلی در چه جاهایی است ؟


پاسخ

ه طور کلی از چراغ‌ های ریلی در مکان ‌هایی مثل فروشگاه‌ها و گالری‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این سیستم همچنین در شرایطی توصیه می‌شود که نیاز است تابش نور به صورت موضعی و بر روی عناصر ویژه‌ای صورت بگیرد. توجه کنید که می‌توان چراغ‌ها را در این سیستم در جهات مختلفی چرخاند همچنین می‌توان برای مکان‌ های خاص و در جهت نورپردازی‌های ویژه نیز از این سیستم استفاده نمود. برای نمونه در صورت استفاده از چنین سیستمی در فضای گالری‌ها این امکان وجود دارد که هر کالا یا محصول یا تابلویی را جداگانه و با نور اختصاصی نورپردازی نموده و نمایش داد.

تعمیرات انواع چراغ
طراحی و اجرا